Субота, 19.08.2017, 03:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Теплицької райдержадміністрації

Пошук
Вхід як користувач
Статистика
Головна » 2012 » Серпень » 30 » Рішення розширеної колегії відділу освіти райдержадміністрації від 28 серпня 2012 року
11:19
Рішення розширеної колегії відділу освіти райдержадміністрації від 28 серпня 2012 року
                                                                            Рішення                                                              ПРОЕКТ
 розширеної колегії відділу освіти райдержадміністрації
     від 28 серпня 2012 року
Про підсумки розвитку освіти району у
2011 - 2012 навчальному році та визначення
завдань на 2012 - 2013 навчальний рік

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу освіти райдержадміністрації Щербатюка О.П., колегія відзначає, що під керівництвом районної державної адміністрації, районної ради координуються дії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, навчальних закладів щодо забезпечення умов рівного доступу для здобуття якісної освіти в районі.

Відзначається посилення суспільної уваги до дошкільної освіти . Дошкільна ланка освітньої галузі Тепличчини впродовж останніх років є стабільною і нараховує 30 закладів. Організованою підготовкою до школи у минулому навчальному році було охоплено 100% дітей 5-річного віку та 70% від загальної кількості по району дошкільнят від 1 до 6 років.

Новий 2012-2013 навчальний рік є особливим саме для початкової школи, адже ця ланка освіти перебуває у стадії впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України .

Для 228 шестирічок у рамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» в школах району облаштовано ігрові кімнати та куточки, придбано подарунки до Дня знань, буде організована робота груп продовженого дня.

На початок 2012-2013 н.р. мережу закладів освіти району складатимуть 29 загальноосвітніх шкіл та 2 позашкільних навчальних заклади. У минулому навчальному році контингент учнів у районі становив 2794 дитини шкільного віку. Прикро констатувати той факт, що внаслідок демографічних проблем ця кількість щороку зменшується на 100-200 учнів.

Продовжується робота по підтримці талановитої молоді. У 2011-2012 навчальному році у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін взяли участь 45 учнів 7-11 класів, які вибороли 13 призових місць(для порівняння у 2010-2011н.р. - 5 призових місць).

Учениця Теплицької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Виходцева Ангеліна, здобувши перемогу в ІІІ етапі олімпіади з російської мови та літератури, зайняла ІІІ місце в ІV етапі, що проходив у м.Севастополі. 3 учні Великомочульської, Удицької, Шиманівської шкіл стали призерами Всеукраїнських змагань серед юнаків зі спортивного орієнтування.

Аналіз результатів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін свідчить про високу результативність участі учнів Теплицьких ЗОШ №1 та №2, Соболівської ЗОШ І-ІІІ ст., Шиманівської та Росошанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

З метою підвищення соціального статусу та заохочення обдарованої молоді відділ освіти забезпечує виплату стипендій районної ради та райдержадміністрації. 9 учнів щомісячно отримують стипендії в розмірі від 100 до 150 грн.

Усі загальноосвітні навчальні заклади Теплицького району комп’ютеризовані. У них функціонує 32 навчальних комп’ютерних класи .

Особливу роль у вихованні та становленні особистості відіграє позашкільна освіта. Позашкільні навчальні заклади району (БДТ та СЮТ) пропонують своїм вихованцям змістовне дозвілля, зайнятість за інтересами в позаурочний час, є дієвими чинниками у попередженні злочинності та правопорушень учнівської молоді.

Впродовж останніх років в освітніх закладах району проведена ґрунтовна робота з удосконалення матеріально-технічної бази та постійного дотримання належних санітарно-гігієнічних умов. Заміна вікон та дверей на пластикові, утеплення стелі , реконструкція систем опалення, забезпечення технологічним обладнанням шкільних їдалень, облаштування внутрішніх вбиралень та інші дієві заходи дають можливість створити умови, що сприяють збереженню і зміцненню здоров’я учнів.

 Завдання, над якими працюватимемо у 2012 – 2013 навчальному році:

1. Забезпечення функціонування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів району, виходячи з потреб територіальних громад у максимальному задоволенні рівного доступу населення до якісних освітніх послуг.

2. Створення здоров’язберігаючого середовища у навчальних закладах району, активізація роботи з попередження асоціальних проявів та профілактики шкідливих звичок у молодіжному середовищі.

3.Збільшення показника охоплення дітей від 1 до 6 років дошкільною освітою.

4. Забезпечення переходу початкової школи до роботи за новим Державним стандартом.

5. Удосконалення матеріально-технічної бази навчальних закладів району, забезпечення їх належної підготовки до роботи в осінньо-зимовий період з дотриманням належних санітарно-гігієнічних умов.

 

КОЛЕГІЯ УХВАЛЮЄ:

1. Відділу освіти райдержадміністрації, керівникам навчальних закладів освіти спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування:

 

1.1. Забезпечити організоване проведення свята Дня знань. Розглянути стан підготовки навчальних закладів до нового навчального року на колегії відділу освіти, педагогічних радах.

 До 1 вересня 2012р.

1.2.   Завершити підготовку навчальних закладів до осінньо-зимового сезону.

До 15 жовтня 2012 р.

1.3.   Сформувати оптимальну мережу дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів з урахуванням економічних та фінансових можливостей .

2012-2013 н.р.

1.4.   Привести штатні розписи дошкільних навчальних закладів у відповідність до наказу Міністерства освіти і науки України №1055 від 04.11.2010р. «Про затвердження типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів».

Вересень 2012р.

1.5.   Забезпечити 85% охоплення дітей дошкільного віку суспільним вихованням, дітей 5-річного віку – 100%.

  2012-2013 н.р.

1.6. Систематично проводити роз’яснювальну роботу щодо необхідності забезпечення кожній дитині дошкільної освіти та соціальної адаптації.

  Постійно.

1.7. Активізувати співпрацю відділу освіти з правоохоронними органами, громадськими організаціями з питань охоплення учнівської молоді навчанням та профілактики правопорушень, бездоглядності серед школярів.

Постійно.

1.8.   Сприяти подальшому розвитку державно-громадського управління освітою, забезпечити дієвість в роботі освітянського трикутника "Батьки-учні-вчителі” із залученням їх до вирішення питань організації навчально-виховного процесу, розвитку громадської активності, популяризації здорового способу життя учнівської молоді.

Постійно.

1.9.   Сприяти активному впровадженню в загальноосвітніх навчальних закладах інтегрованого (інклюзивного) навчання. Активізувати діяльність щодо забезпечення повної доступності дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими потребами.

Постійно.

1.10.  З метою підвищення якісного показника педкадрів активізувати роботу щодо здобуття відповідної фахової освіти шляхом заочного навчання вчителів-нефахівців.

Постійно.

1.11.  Вживати заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам галузі, дотримання вимог фінансової дисципліни.

Постійно.

1.12. Активізувати роботу психологічної служби спільно з районним центром практичної психології і соціальної роботи (Коваль С.С.) щодо психологічного супроводу навчально-виховного процесу, консультування його учасників.

  2012-2013 н.р.

2. Районному методичному кабінету відділу освіти (Глива С.О.):

2.1. Забезпечити науково-методичний супровід Державного стандарту початкової загальної освіти, навчальних програм. Здійснювати моніторинг його впровадження.

  2012-2013 н.р.

2.2. Розвивати інформаційну культуру педагогічних працівників на базі широкого застосування сучасних інформаційних, комп'ютерних та телекомунікаційних технологій, сприяти виконанню Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес ЗНЗ інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».

2012-2013 н.р.

2.3. Забезпечити науково-методичну підтримку виконання Указу Президента України від 30.09.2010 р. № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді».

2012-2013 н.р.

2.4. Організувати підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, з урахуванням вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

2012-2013 н.р.

2.5. Забезпечити методичний супровід реалізації в районі національного проекту «Відкритий світ».

Постійно

 

Голова колегії,

начальник відділу освіти                                                     О.П. Щербатюк

 

Секретар                                                                               О.В. Мудрак
Переглядів: 366 | Додав: Administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
mon.gov.ua
osvita.ua
pedpresa.ua
president.gov.ua

Відділ освіти Теплицької РДА © 2017