Середа, 20.09.2017, 12:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Теплицької райдержадміністрації

Пошук
Вхід як користувач
Статистика
Головна » 2015 » Травень » 7 » Про хід виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Теплицького району на 2012-2016 роки
12:44
Про хід виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Теплицького району на 2012-2016 роки

         Комплексна програма розвитку освітньої галузі Теплицького району на  2012-2015 роки спрямована на створення у навчальних закладах району умов доступу до якісної освіти дітей та молоді, на підтримку і розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, на забезпечення комплексного підходу до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, забезпечення умов професійного росту педагогічних кадрів, підтримку та розвиток обдарувань учнів.

          Протягом звітного періоду реалізація заходів програми здійснювалась за рахунок фінансового ресурсу, передбаченого на утримання освітянської галузі та субвенцій, які були виділені з державного бюджету.

           Питання якості дошкільної освіти є одним із пріоритетів  в освітній галузі району. В дошкільних навчальних закладах створені належні  умови для навчання і виховання дітей. Системою дошкільного виховання, яка забезпечує організовану та цілеспрямовану підготовку  до навчання в школі, охоплено 100% дітей 5-річного віку.

        З метою прогнозування мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до запитів населення та створення належних умов для здобуття дітьми дошкільної освіти в районі впорядковано  банк даних дітей дошкільного віку. Наявна мережа   ДНЗ повністю задовільняє освітні потреби населення.  35 дітей підвозяться шкільними автобусами  до дошкільних закладів, зокрема :

              Степанівського ДНЗ  -22 дітей  (з сіл Кублич, Карабелівка, Марківка),

              Пологівського - 6 ( з сіл Лозовата, Сокиряни),

              Соболівського - 6  ( з сіл Антонівка, Соболівка ),

              М.Мочульського – 1   ( з села Мишарівка ).

         За останніх три  роки 5 дошкільних навчальних  закладів (Росошанський, Петрашівський, Залузький, Теплицький, Кивачівський) під керівництвом органів місцевого самоврядування   взяли участь в проекті               ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». В рамках проекту замінено 109 вікон та дверей  на металопластикові. У 2 ДНЗ встановлено котли та прокладено  систему опалення. 

         У  Росошанському ДНЗ модернізовано систему опалення шляхом встановлення піролізного котла, в  Теплицькому  ДНЗ проведено реконструкцію котельні шляхом встановлення твердопаливних  котлів.

         Для покращення умов  дошкільників з 2012 року  три  ДНЗ переведено в приміщення  місцевих шкіл сіл  Комарівка, Орлівка, Брідок.

         Впродовж останніх років у всіх дитячих садках району з урахуванням  сучасних вимог  здійснено якісні поточні  та капітальні ремонти:  опалювальних систем – у  2 закладах, водопостачання та водовідведення  - у             3 ДНЗ, ремонт дахів – у   2 закладах, ремонт та встановлення огорожі - у              5 ДНЗ. Також продовжується робота з поновлення матеріально-технічної бази ДНЗ, а саме: закуплено ігрові  меблеві набори – у 5 ДНЗ,  гірки та гойдалки для ігрових майданчиків - у 5 ДНЗ, м’який інвентар та посуд - у                       16 ДНЗ, комп’ютерну техніку -   у   5 закладах, встановлено бойлери на харчоблоках   у  5 ДНЗ, втановлено альтанки  на ігрових майданчиках у                    3 ДНЗ.

На сучасному етапі розвитку суспільства загальна середня освіта має особливе  значення. Освітня  система району зберегла основні параметри, продовжує своє оновлення і розвиток. На сьогодні загальну середню освіту в районі здобувають       2 тис.  512  учнів  в 25 навчальних закладах. Щорічно  проводиться аналіз мережі закладів з урахуванням демографічної ситуації, кадрових, економічних, соціальних, географічних факторів; стану  умов функціонування сільських шкіл, уточнюються фінансові можливості щодо утримання сільських малокомплектних шкіл.

        Відділом освіти здійснюються заходи щодо пошуку нових шляхів оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, ефективного використання всіх ресурсів. За останні 3 роки  чисельність  учнів  у  школах   району  зменшилась  на  281 особу. Лише у чотирьох школах І-ІІІ ступенів  навчаються більше ніж по 100 учнів, а у  семи школах                           І-ІІ ступенів  – менше ніж  по 50. Функціонування навчальних закладів  при кількості менше ніж 5 учнів в  класі є не тільки економічно неефективним, а й таким, що знижує якість надання освітніх послуг учням, що вимушено навчаються за індивідуальною формою.  Крім того, частину предметів  викладають нефахівці.  В таких школах  не забезпечується  повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, так як відсутні факультативи, гуртки, секції. Проблематичним є організація харчування, медичного обслуговування.

        Отже, зменшена кількість навчальних годин, відсутність здорової конкуренції  у навчанні призводить до зниження якості освіти  з одночасним зростанням вартості утримання 1 учня та цього навчального закладу загалом.  У  зв’язку з  цим  неминучим є процес    закриття  чи реорганізації  загальноосвітніх  шкіл. Зокрема, на виконання програми,   призупинено навчально-виховний процес:

  • з  1 вересня  2012   року в Мишарівській ЗОШ І ступеня;
  • з  1 вересня  2013 року в Сашанській, Сокирянській, Костюківській та Побірській ЗОШ І-ІІ ступенів.

З 1 вересня 2013 року Комарівську ЗОШ І-ІІІ ст. було реорганізовано в Комарівську ЗОШ І-ІІ ст.; Брідоцьку ЗОШ І-ІІ ст. реорганізовано в Брідоцький НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ».

         На виконання п.6 даної Програми  в 2015 році планується реорганізація Завадівської, Розкошівської, Стражгородської ЗОШ І-ІІ ступенів у навчально-виховний комплекс «ЗОШ І ступеня -ДНЗ».

        Пріоритетним напрямком діяльності відділу освіти та керівників навчальних закладів є створення належних умов навчання для учнів. Насамперед, це   зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази шкіл, придбання необхідного обладнання, здійснення ремонтних робіт та інше.  Щорічно   в школах району проводиться поточний  ремонт  приміщень, в основному, за позабюджетні кошти. 

        Впроваджуються заходи з енергозбереження, зокрема заміна вікон та дверей на металопластикові. Так у 2012 році замінено близько ста вікон на загальну суму понад 350 тис. грн., з них 310 тис. грн.. внаслідок участі у Всеукраїнському  конкурсі проектів «Увага до дитини сьогодні – майбутнє України завтра»       (110 тис. грн. з районного бюджету, 200 тис. грн. – з державного). У 2013 році замінено 262 вікна і 19 дверей, на що використано 690,5 тис.грн ( 550 тис.грн  бюджетних  і 140,5 тис.грн. позабюджетних коштів). У 2014 році  на такі ж потреби використано близько 70 тис.грн.

        Проведено роботу щодо приведення санітарно-гігієнічних умов навчальних закладів у відповідність до вимог сьогодення. На виконання п.2.2 упродовж 2012-2014 років облаштовано та відремонтовано внутрішні вбиральні в 12 школах, що свідчить про  виконання   завдань, запланованих Програмою. Всього в 21 із 25 навчальних закладів  функціонують внутрішні туалети, що складає 84%.

      Одним із пріоритетних напрямів роботи  є турбота про обдаровану та талановиту молодь, її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток.  Створено районний банк даних обдарованих дітей, який з року в рік зменшується  у зв’язку  із зменшенням  кількості дітей.

      Щороку в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад бере  участь біля 600 учнів 6-11 класів. Порівняльний аналіз результатів обласного етапу олімпіад з базових дисциплін  за останні 3 роки дає можливість зробити  висновки, що  кількість призових місць залишається стабільною, це 8-12 призерів.

      Щороку є призові місця у ІІІ етапі Міжнародного  конкурсу з української мови ім. П.Яцика.  Покращились результати в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.  Т. Шевченка.

       Слід відмітити активну участь школярів району в інтерактивних конкурсах: Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», історичному «Лелека», з українознавства «Соняшник».

       У порівнянні з минулими роками є певні досягнення у мистецьких конкурсах, фестивалях. Цьогоріч у Всеукраїнському конкурсі юних вокалістів «Пісня над Бугом» вихованці районного Будинку дитячої творчості вибороли два І місця.   Гуртківці Станції юних техніків в обласних змаганнях з початкового технічного моделювання, виставці робіт «Наш пошук і творчість тобі, Україно»,  конкурсі з декоративно-ужиткового мистецтва «Люби і знай свій рідний край» на сьогодні  виборено  три І  місця.

      Високі результати  показують учні і в спортивних змаганнях.

      На контролі у відділі освіти питання харчування школярів. Середній показник охоплення учнів харчуванням по району становить 95%.  Забезпечено виконання  ст. 5 Закону України ”Про охорону дитинства” в частині  організації безоплатного харчування учнів 1-4 класів. В загальному   100%  учнів початкових класів та дітей  пільгових категорій харчується за бюджетні кошти, решта - за рахунок батьків та спонсорів. Вартість шкільних обідів складає в середньому   від 3 грн. до 4 грн.  Вагомим додатком до коштів, виділених на харчування, є сільськогосподарська продукція, вирощена на пришкільних ділянках.

      Не менш актуальним є питання підвезення учнів, які  проживають за  межею пішохідної доступності. Тому на особливому контролі відділу освіти знаходиться питання організації підвозу до навчальних закладів і в зворотному напрямку.  Для учнів сільської місцевості, що проживають за межею пішохідної доступності,  забезпечено регулярний безкоштовний підвіз. Використовуються    9 шкільних автобусів: 5 - придбано за кошти місцевого бюджету, 4 - за кошти державного бюджету. Підвозиться   98% школярів  від загальної кількості учнів, що потребують підвозу.  

       Разом з тим не вдалося зберегти виплату стипендій переможцям та призерам  олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.  В зв’язку з обмеженим фінансуванням не закуплено комп’ютерні комплекси та лабораторно-демонстраційне обладнання для кабінетів з природничо-математичних дисциплін.

       Таким чином, упродовж 2012-2015  років на виконання Програми   послідовно і наполегливо  проводилася робота, спрямована  на  забезпечення  якісного результату. Відділ освіти райдержадміністрації та навчальні заклади продовжують роботу щодо виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Теплицького району на 2012-2016 роки.

Переглядів: 202 | Додав: Administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
mon.gov.ua
osvita.ua
pedpresa.ua
president.gov.ua

Відділ освіти Теплицької РДА © 2017